Włoszakowickie Bractwo Kurkowe zorganizowało XXI Memoriał brata Andrzeja Krawczyka i IX Memoriał brata kapelana ks. kanonika Andrzeja Błaszaka. W rywalizacji uczestniczyło ok. 30 osób.

Strzelanie memoriałowe należy do najważniejszych w kalendarzu imprez Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego. W zawodach uczestniczyło ok. 30 osób. Tegoroczna tarcza memoriału Andrzeja Krawczyka i ks. Andrzeja Błaszaka trafiła do Tadeusza Dekerta z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śmiglu. Strzelanie o tarczę wójta Włoszakowic wygrał Piotr Riedel z Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego.

Zawody memoriałowe odbyły się pod patronatem starosty leszczyńskiego. Z budżetu powiatu sfinansowano nagrody dla zwycięzców strzelania o tarczę starosty. Turniej wygrał Krzysztof Smoleński z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Książu Wielkopolskim.

{gallery}2016/artykuly/Wloszakowice_strzelanie_maj_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}