Szymon Sędzik

Podinspektor Szymon Sędzik, od czterech lat zastępca komendanta miejskiego policji w Lesznie, został p.o. zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Komendant główny policji powierzył obowiązki na stanowisku zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim podinspektorowi Szymonowi Sędzikowi. Rozkaz wręczył p.o.  komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski. Szymon Sedzik zastąpił przechodzącego na emeryturę inspektora Jerzego Głąbowskiego i będzie nadzorował pracę pionów kryminalnych lubuskiej policji.

Podinspektor Szymon Sędzik służbę w policji rozpoczął w 1998 r. w komendzie rejonowej, a następnie powiatowej w Rawiczu. Od 2006 r. pracował w Centralnym Biurze Śledczym we Wrocławiu, gdzie awansował na stanowisko specjalisty. W 2009 r. został zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze. W 2012 r. rozpoczął pracę w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie w roku 2015 awansował na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału do walki z korupcją. W 2016 r. został I Zastępcą komendanta miejskiego policji w Lesznie.