Przebudowa drogi Lipno - Smyczyna

Spółka Strabag kończy dziś układanie pierwszej warstwy asfaltu na przebudowywanej drodze powiatowej – ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie.

Przebudowa drogi z Lipna w kierunku Smyczyny jest w końcowej fazie. Od wczoraj spółka Strabag układa pierwszą warstwę nawierzchni bitumicznej od skrzyżowania z droga wojewódzką nr 309 (starą „piątką”) do skrzyżowania w kierunku Wilkowic. O ile pozwoli pogoda to w czwartek i piątek układana będzie warstwa ścieralna asfaltu.

Spółka Strabag ułożyła także nawierzchnię asfaltową na 650 mb nowej ścieżki rowerowej w kierunku Smyczyny. Ze stanem prac w Lipnie zapoznał się starosta Jarosław Wawrzyniak.

Inwestycja zostanie w 60 proc. dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe koszty pokryją powiat leszczyński i gmina Lipno.