Boszkowo latem

Leszczyńska policja rozpoczyna zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wakacyjnym, w szczególności w miejscowościach letniskowych.

Radni powiatu leszczyńskiego zapoznali się z informacją Krzysztofa Nowaka, komendanta miejskiego policji w Lesznie  o stanie przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wypoczynku letniego na terenie powiatu.

Z powodu epidemii koronawirusa do raz pierwszy od lat do Boszkowa nie zostaną skierowani policjanci z oddziałów prewencji z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. W miejscowościach letniskowych służbę będą pełnić funkcjonariusze z zespołów dzielnicowych oraz z różnych ogniw Komendy Miejskiej Policji w  Lesznie, w tym przewodnik z psem służbowym. Od 26 czerwca do 31 sierpnia br. zorganizowane zostaną służby na łodziach motorowych na jeziorach: Dominickim, Breńskim i Łoniewskim.

W okresie nasilenia ruchu drogowego, czyli  w weekendy, gdy do domów letniskowych i ośrodków wypoczynkowych przyjeżdża i odjeżdża najwięcej osób, a młodzież bawi się na dyskotekach, policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe pod kątem sprawdzania trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów oraz przewożonego bagażu.