Podnośnik koszowy dla OSP Włoszakowice

Ochotnicza Straż Pożarna z Włoszakowic – jako jedyna w powiecie leszczyńskim – od niedawna dysponuje specjalistycznym podnośnikiem koszowym do prowadzenia akcji gaśniczych i ratunkowych na wyższych kondygnacjach.

Podnośnik SHD-20 na podwoziu Volvo FL26 wcześniej był na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, która otrzymała nowy pojazd. Decyzją komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w  Poznaniu trafił on do OSP Włoszakowice, należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Podnośnik na wyposażeniu OSP Włoszakowice jest pierwszym tego typu pojazdem w powiecie leszczyńskim. Wcześniej jedynym podnośnikiem w regionie dysponowała tylko Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. W związku z przekazaniem pojazdu do Włoszakowic zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko gminy Włoszakowice, ale całego powiatu leszczyńskiego, gdyż w razie potrzeby będzie on wysyłany do działań strażaków w innych gminach.

W uroczystości przekazania pojazdu druhom OSP Włoszakowice uczestniczyli m.in. poseł Jan Dziedziczak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP Dariusz Matczak, komendant miejski PSP  Sebastian Kozłowski, komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu Maciej Zdęga, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i prezes Gminnego Związku OSP  we Włoszakowicach Stanisław Waligóra.

fot. J.Kuik leszno24.pl