Podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu wozu bojowego dla OSP Dąbcze

Powiat leszczyński przekaże gminie Rydzyna 50 tys. zł na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu.

Rada Powiatu Leszczyńskiego 12 maja br. uchwaliła udzielenie pomocy finansowej gminie Rydzyna. Samorząd przekaże 50 tys. zł na zakup  ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego na podwoziu mana dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu. Pojazd za 974 tys. zł dostarczy firma Mototruck z Kielc. Zakup sfinansują Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, gmina Rydzyna, powiat leszczyński i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została przez starostę Jarosława Wawrzyniaka, wicestarostę Macieja Wiśniewskiego oraz burmistrza Rydzyny Kornela Malcherka umowa przekazania pieniędzy na zakup wozu strażackiego. W spotkaniu uczestniczyli także prezes OSP Dąbcze Tomasz Musiał oraz naczelnik OSP Dąbcze Marek Rybiński.

Powiat leszczyński systematycznie od lat wspiera ochotnicze straże pożarne, w tym zakupy wozów bojowych dla jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.