Remont drogi Garzyn - Drobnin

Spółka Ago Drogi z Golędzinowa koło Obornik Śląskich wykonała na drogach powiatu leszczyńskiego: z Witosławia do Popowa Wonieskiego oraz z Garzyna do Drobnina podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni.

W tym roku na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie spółka Ago Drogi wykonała remonty czterech odcinków dróg za pomocą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni. Metoda ta polega na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej. W połowie czerwca br. spółka wykonała prace na drodze powiatowej w Boszkowie Letnisku oraz na odcinku Boszkowo Letnisko - Boszkowo Wieś.

Niedawno podobne prace zostały wykonane na drodze powiatowej nr 3902P Witosław - Popowo Wonieskie (11.050 m2) oraz na drodze nr 4794P Garzyn – Drobnin (12.350 m2). Oba odcinki dróg w poprzednich latach zostały poszerzone przez brygadę Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Tegoroczne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni kosztowało budżet powiatu ok. 342 tys. zł.

Facebook Powiat 1