Już wkrótce mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym osoby samozatrudnione z województwa wielkopolskiego będą mogły skorzystać z nowego instrumentu wsparcia na finansowanie bieżącej działalność firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19.

Ze względu na spore zainteresowanie wsparciem dla mikro i małych przedsiębiorstw Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie, który znajduje się w Starostwie Powiatowym, przygotował podstawowe informacje na ten temat.

Głównym warunkiem otrzymania dofinansowania jest spadek obrotów w dowolnym miesiącu po 1 marca 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku o co najmniej 30 proc.

Dofinansowanie z grantu na kapitał obrotowy może zostać wykorzystane przez przedsiębiorcę m.in na: koszty firmy związane z zatrudnieniem pracowników (wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia obowiązkowe), czynsz za wynajem lokali, opłaty za media, zakup towarów, paliwo.

Poziom dofinansowania grantu wynosi do 100 proc. kosztów objętych wnioskiem w okresie od 1 do 3 miesięcy. Pomoc udzielana będzie jednorazowo i wypłacana w jednej transzy.

Operatorem przyjmującym wnioski w formie elektronicznej będzie Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Poznaniu.

Kwota wnioskowana wyliczana jest na podstawie wzoru:

dla firmy mikro i małej = 7 845,11 zł x √FTE

gdzie FTE – zatrudnienie w firmie w przeliczeniu na pełne etaty

w przypadku samozatrudnionych FTE=1

Szczegółowych informacji udziela Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie

Starostwo Powiatowe w Lesznie

Pl. Kościuszki 4B, 64-100 Leszno

Godziny pracy:

pon. 8.00-18.00, wt.-pt. 7.00-15.00.

Telefony do konsultantów

65 529 68 06, 65 525 69 66