Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z samorządowcami w Gostyniu wręczył promesy na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat leszczyński ma otrzymać ok. 1,7 mln zł.

W Gostyniu premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami z trzech powiatów: gostyńskiego, kościańskiego i leszczyńskiego. Przedstawił założenia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który wkrótce ma wejść w życie i być wsparciem dla samorządów, które wskutek epidemii koronawirusa utraciły znaczącą część wpływów, głównie podatkowych. Terminy składania wniosków i przekazywania dotacji mają zostać wkrótce ogłoszone.

Premier przekazał przedstawicielom gmin i powiatów promesy na dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Samorządowych. W imieniu powiatu leszczyńskiego starosta Jarosław Wawrzyniak odebrał symboliczny czek na kwotę 1.700.925 zł.

fot. A.Brycka-Jaskierska elka.pl