Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Lesznie

Podinspektor Paweł Prałat został zastępcą komendanta miejskiego policji w Lesznie, a podinspektor Sławomir Glapiak awansował z drugiego na pierwszego zastępcę komendanta miejskiego.

Komendant wojewódzki policji w Poznaniu inspektor Piotr Mąka powierzył pełnienie obowiązków I zastępcy komendanta miejskiego policji w Lesznie podinspektorowi Sławomirowi Glapiakowi, natomiast zastępcy komendanta miejskiego policji w Lesznie podinspektorowi Pawłowi Prałatowi. Pierwszy z nich po ponad czterech latach awansował z funkcji drugiego na pierwszego zastępcę i nadal nadzoruje pracę pionu prewencji, a drugi - pionu kryminalnego.

Podinspektor Paweł Prałat jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął w 1996 r. w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, gdzie po przejściu różnych szczebli kariery w 2015 r. awansował na stanowisko naczelnika wydziału.