Piłkarze Rydzyniaka wygrali finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu leszczyńskiego. W finale w Lesznie pokonali faworyzowaną Kanię Gostyń 2:1. To największy sukces w historii klubu z powiatu leszczyńskiego.

Do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym awansowały dwie drużyny na co dzień grające w klasie okręgowej. Kania Gostyń lideruje w tabeli, Rydzyniak Rydzyna zajmuje obecnie trzecie miejsce.

Finał był zacięty i losy pucharu ważyły się do ostatnich minut spotkania. Prowadzenie Rydzyniakowi dał Jakub Molicki, doskonale wykonując rzut wolny w 33 minucie meczu. Kania wyrównała w 61 minucie po golu Mateusza Muchy w 61 minucie. Gdy kibice szykowali się do dogrywki gola na wagę pucharu zdobył w 89 minucie Tomasz Musiał, wprowadzony do gry chwilę wcześniej.

Mecz finałowy obserwowało wielu kibiców, głównie z Gostynia i Rydzyny. Na trybunach byli m.in. burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek, wicestarosta gostyński Czesław Kołak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Po meczu powody do radości mieli dwaj ostatni, którzy osobiście gratulowali sukcesu rydzyńskim piłkarzom i trenerom.

- To historyczny sukces drużyny z powiatu leszczyńskiego. Cieszę się, że w pewnym stopniu przyczynił się do tego samorząd powiatowy, finansując renowację płyty boiska w Rydzynie. Dzięki tej inwestycji piłkarze Rydzyniaka mają znakomite warunki do trenowania – informuje starosta Jarosław Wawrzyniak.

Dzień po finale starosta Jarosław Wawrzyniak gościł przedstawicieli zwycięskiego klubu w starostwie powiatowym.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyniak_PucharPolski,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}