Nowy samochód ciężarowy dla ZDP

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wzbogacił się o 11-letni pojazd marki DAF z dźwigiem. Zastąpi inną wyeksploatowaną ciężarówkę.

Powiat leszczyński za ok. 400 tys. zł kupił pojazd DAF CF 85.410 o mocy silnika 410 KM. Ciężarówka ma dopuszczalną ładowność ok. 16 ton i zamontowany za kabiną HDS - hydrauliczny dźwig samochodowy umożliwiającym samodzielny załadunek i rozładunek pojazdu o nośności ponad dwóch ton.

Pojazd jest wykorzystywany przede wszystkim do transportu materiałów drogowych potrzebnych do remontów dróg i poszerzeń jezdni.