Zarząd Powiatu Leszczyńskiego wesprze modernizację oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Samorząd sfinansuje zakup ośmiu łóżek dla pacjentów tego oddziału.

Samorząd powiatu leszczyńskiego od lat wspiera modernizację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. W ubiegłym roku dofinansował pierwszy etap przebudowy bloku porodowego. W tym – na wniosek dyrektora lecznicy Tomasza Karmińskiego – wesprze modernizację oddziału onkologicznego.

- Kontynuujemy współpracę z jedynym publicznym szpitalem w powiecie leszczyńskim, oczywiście na miarę możliwości naszego budżetu. W tym roku kupimy i przekażemy lecznicy osiem łóżek dla pacjentów oddziału onkologicznego – informuje starosta Jarosław Wawrzyniak.

Po uchwaleniu wydatków w budżecie przez radę powiatu, starostwo jeszcze w maju ogłosi przetarg na dostawę łóżek. Szacunkowy ich koszt to 64 tys. zł.