Pomoc dla rodzin zastępczych w czasie epidemii

Do rodzin zastępczych w powiecie leszczyńskim wkrótce trafi sprzęt komputerowy oraz środki ochrony indywidualnej przed koronawirusem, których zakup zostanie sfinansowany z budżetu Unii Europejskiej.

Powiat leszczyński przystąpił do projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wojewoda Wielkopolski w ramach tego projektu przekazał powiatowi leszczyńskiemu 178.409 zł na zakup sprzętu i oprogramowania dla rodzin zastępczych przeznaczonego do realizacji zdalnego nauczania oraz na zakup środków ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji). Działania podjęte przez powiat leszczyński służyć będą przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie planuje wyposażyć wszystkie rodziny zastępcze funkcjonujące w powiecie leszczyńskim w środki ochrony indywidualnej oraz wyposażyć w sprzęt komputerowy 53 wychowanków pieczy zastępczej.

Na podstawie przeprowadzonego zapytania ofertowego w ramach tego projektu wybrano dostawców komputerów, oprogramowania dla dziecka niepełnosprawnego oraz środków ochrony indywidualnej. Na podstawie podpisanych umów z wykonawcami artykuły pomocowe trafią do rodzin zastępczych w sierpniu br.

UE Wiedza Edukacja Rozwoj 1