Przebudowa drogi Lipno - Smyczyna

Spółka Strabag kończy przebudowę drogi powiatowej z Lipna w kierunku Smyczyny. Do zakończenia prac pozostało zamontowanie części znaków oraz prace porządkowe.

Przebudowa drogi z Lipna w kierunku Smyczyny zbliża się ku końcowi. Nawierzchnia bitumiczna od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 (starą „piątką”) do skrzyżowania w kierunku Wilkowic oraz dalej do wiaduktu nad drogą S5 przed Smyczyną została ułożona. W ramach inwestycji  spółka Strabag wybudowała również 650 mb nowej ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej w kierunku Smyczyny.

Po wykonaniu nowych nawierzchni zatok autobusowych i części chodników, wyprofilowaniu poboczy przy rowach, wzmocnieniu skarp oraz malowaniu oznakowania poziomego na jezdni trwa montaż znaków pionowych. Zgodnie z umowa termin zakończenia prac mija 31 sierpnia br.

Inwestycja o wartości ok. 4,1 mln zł zostanie w 60 proc. dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe koszty pokryją powiat leszczyński i gmina Lipno.

Facebook Powiat 1