Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznawać będzie granty będące wsparciem dla wielkopolskich przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19 w finansowaniu kapitału obrotowego, czyli finansowaniu bieżącej działalności firmy.

Szczegóły i zasady aplikowania o środki można znaleźć na stronie www.warp.org.pl lub www.grant.warp.org.pl, gdzie oprócz regulaminu i wzoru dokumentów, znajdują się pytania i odpowiedzi, które mogą być pomocne w staraniu się o grant.

Wsparciem służą również Lokalne Punkty informacyjne Funduszy Europejskich działające na terenie Wielkopolski https://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne , w tym Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich działający przy Starostwie Powiatowym w Lesznie https://www.facebook.com/LPIFE/

Dla kogo:

Grantobiorcą mogą być mikro- i małe przedsiębiorstwa, w tym samozatrudnieni, które spełniają wszystkie warunki łącznie:

• są MŚP z siedzibą w województwie wielkopolskim wg CEiDG lub KRS (wg stanu na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz na dzień złożenia wniosku o grant);
  • prowadziły działalność gospodarczą na dzień 31 grudnia 2019 r;
  • nie znajdowały się w trudnej sytuacji w dniu 31 grudnia 2019 r. (w rozumieniu art. 2 pkt 18 Rozporządzenia nr 651/ 2014);
  • w związku wystąpieniem pandemii COVID-19 znalazły się w sytuacji nagłego niedoboru lub nawet braku płynności finansowej;
  • odnotowały spadek obrotów (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 30% w okresie wybranego 1 miesiąca w 2020 roku począwszy od marca 2020 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19;
  • na dzień 31 grudnia 2019 r. przedsiębiorca nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne.

Przeznaczenie:

Środki finansowe w ramach przyznanego grantu Grantobiorcy będą mogli przeznaczyć m.in. na:

– koszty związane z zatrudnieniem pracowników (wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia obowiązkowe),

– czynsz za wynajem lokali,

– opłaty za media,

– zakup towarów handlowych,

– zakup materiałów niezbędnych do produkcji i/lub prowadzenia biura,

– zakup usług niezbędnych do prowadzenia działalności (np. księgowych, prawnych, telekomunikacyjnych, pocztowych, sprzątania, ochrony),

– paliwo,

– spłata zobowiązań (np. rat leasingowych, kredytów).

Kwota wnioskowana:

Grant obliczany jest jako stawka jednostkowa przemnożona przez ilość miesięcy utrzymania działalności.

Stawka jednostkowa liczona jest jako iloczyn kwoty 7.845,11 PLN i √FTE
(tj. pierwiastka drugiego stopnia ze wskaźnika FTE)

Ilość miesięcy utrzymania działalności to 1, 2 lub 3 miesiące

Jak wnioskować?

Udostępnienie generatora wniosku nastąpi po 16 sierpnia br. Przez minimum 4 dni  przedsiębiorcy będą mogli wypełniać w nim wnioski o grant. Następnie zostanie ogłoszony nabór wniosków.

Wniosek o grant wypełniany będzie wyłącznie w generatorze wniosków dostępnym pod adresem http://www.grant.warp.org.pl.

W celu wypełnienia wniosku o grant Grantobiorca na stronie internetowej generatora zakłada indywidualne konto przy użyciu adresu e-mail oraz ustanowionego przez siebie hasła. Po zalogowaniu wypełnia wniosek o grant zgodnie z treścią poleceń i instrukcji dostępnych przy poszczególnych polach. Po wypełnieniu wszystkich pól wniosku o grant należy przesłać wniosek w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora.

Generator prześle na adres e-mail użyty do logowania informację o złożeniu wniosku w wersji elektronicznej.

Na podstawie wprowadzonych danych Generator stworzy dwa dokumenty PDF:

– wniosek o grant, oraz

– formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19.

W terminie do 10-ciu dni roboczych od dnia wysłania elektronicznej wersji wniosku o grant w generatorze, należy dostarczyć podpisaną dokumentację aplikacyjną, za pośrednictwem kuriera lub poczty tradycyjnej do biura projektu w Poznaniu, ul. Piekary 19 w godzinach od 8:00 do 16:00. Liczy się data wpływu a nie nadania.

UWAGA! Każdy Grantobiorca może skorzystać z grantu tylko jednokrotnie.

Wsparcie udzielone w ramach grantu będzie stanowić pomoc publiczną

Wsparciem służą również Lokalne Punkty informacyjne Funduszy Europejskich działające na terenie wielkopolski https://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne

Zapraszamy do Punktu w Lesznie, który bezpłatnie wyjaśni zasady udziału w projekcie!!! Na stronie  https://www.facebook.com/LPIFE/  znajdują się dane kontaktowe oraz bieżące informacje na temat wsparcia z Unii Europejskiej.

Grantodawca:

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Innowacyjna i Konkurencyjna Gospodarka, Działanie 1.5 Wzmocnienie konkurencyjności Przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.5.2 Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu, projekt nr RPWP.01.05.02-30-0001/20