Budowa drogi w Tarnowej Łące

W Tarnowej Łące w gminie Rydzyna oficjalnie zakończono budowę nowego odcinka drogi powiatu leszczyńskiego w tej miejscowości.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zlecił za ok. 97 tys. zł budowę 150 mb drogi o nawierzchni asfaltowej w Tarnowej Łące. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna wykonało podbudowę jezdni o szerokości pięciu metrów i następnie ułożyło na niej nawierzchnię bitumiczną. Inwestycję sfinansowały samorządy powiatu leszczyńskiego oraz gminy Rydzyna.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji w Tarnowej Łące uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu leszczyńskiego i gminy Rydzyna, ze starostą Jarosławem Wawrzyniakiem i burmistrzem Kornelem Malcherkiem na czele.