Uczniowie podstawówki z Jezierzyc Kościelnych wygrali finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego, a drużyna z gimnazjum wywalczyła brąz. To kolejny sukces reprezentantów tej szkoły.

Uczniowie podstawówki oraz gimnazjum z Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych wygrali w Lesznie powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego. W nagrodę reprezentowali powiat leszczyński w finale wojewódzkim we Wrześni.

Reprezentacja szkoły podstawowej wygrała finał wojewódzki, w którym startowały 32 zespoły. Zwycięską drużynę tworzyli Wiktoria Gorzelniak (zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej), Julia Górczak, Miłosz Jankowiak i Kacper Zadworny. W czerwcu będą reprezentowali Wielkopolskę w finale krajowym.

Wśród gimnazjalistów reprezentacja Jezierzyc Kościelnych zajęła trzecie miejsce. Brązowy medal wywalczyli Magdalena Cichoszewska, Adam Cichoszewski i Paweł Szyszkowiak. To ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju wojewódzkiego.

Obie drużyny do medalowych sukcesów przygotował dyrektor szkoły Mariusz Zakrzewski.