Mistrzostwa Polski warcabistów w Boszkowie

Dziś w Boszkowie rozpoczynają się 30 mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Organizacja prestiżowych zawodów jest dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Mistrzostwa organizuje UKS Roszada Lipno pod honorowym patronatem wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka.   i zawodnicy tego klubu stanowią największą grupę wśród ok. 140 zawodników uczestniczących w pięciodniowych zawodach.  Rywalizować będą w kategoriach junior do lat 8, 10, 13, starszy junior do lat 23, senior oraz senior 50+ oraz w klasyfikacji drużynowej. Warcabiści UKS Roszada Lipno należą do faworytów mistrzostw.

Zawody rozegrane zostaną w Boszkowie w Ośrodku Wypoczynkowym Sadyba. Uroczyste otwarcie zaplanowano na czwartek 20 sierpnia br. o godz. 8:30. Zawody potrwają do niedzieli 23 sierpnia br.