Remonty dachów w SOSW Rydzyna

Trwa wymiana więźby dachowej i pokrycia dachowego w trzech budynkach prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie.

Powiat leszczyński na prace remontowe w ramach projektu „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego” otrzymał dofinansowanie z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 Ochrona Zabytków. Inwestycja kosztować będzie ok. 473 tys. zł, z czego dotacja to 65 proc. tej kwoty.

Siedziba SOSW w Rydzynie mieści się w zabytkowych oficynach zamku w Rydzynie, uznanego za Pomnik Historii. W ramach dofinansowanej inwestycji wykonywane są remonty dachów trzech budynków. W budynku nr 3 trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze, m.in. zrywanie zniszczonej  papy,  demontaż  elementów zamontowanych na kominach na czas prowadzenia robót oraz przewodów wyrównawczych i odgromowych. Na dachu budynku nr 6 wykonano już m.in. prace rozbiórkowe, wyremontowano tynki na kominach i zamontowano nowe czapy, trwa wymiana opierzenia i rynien,  papy oraz belek stropowych i wzmacnianie belek podwalinowych. Natomiast na dachu budynku nr 9 wymieniono opierzenia i rynny oraz papę.

Zgodnie z podpisanymi umowami wykonawcy mają zakończyć prace do 7 września br.

Facebook Powiat 2

MKiDN logo