Mistrzostwa Polski w warcabach

W Boszkowie rozpoczęły się 30 Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Mistrzostwa odbywają się w Boszkowie-Letnisku w Ośrodku Wypoczynkowym Sadyba.

Powiat leszczyński gości ok. 140 zawodników, którzy rywalizują o mistrzostwo Polski w Ośrodku Wypoczynkowym Sadyba w Boszkowie. W oficjalnym otwarciu zawodów uczestniczyli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak – honorowy patron mistrzostw oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Organizacja prestiżowych zawodów jest dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. Na zakończenie ceremonii otwarcia wystąpiła Kapela Dudziarska Manugi z Bukówca Górnego prezentując utwory związane z lokalnym folklorem. Zawody potrwają do niedzieli 23 sierpnia br.

fot. GOSIR Włoszakowice