Blok operacyjny WSZ w Lesznie

Zakończył się półtoraroczny remont bloku operacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Lekarze już od roku wykorzystują na nim kupioną przez powiat leszczyński wiertarkę do operacji neurochirugicznych.

Modernizacja i przebudowa sześciu sal bloku operacyjnego trwała etapami, by nie zakłócać działalności leszczyńskiej lecznicy. Półtoraroczne prace kosztowały 6,2 mln zł. Zmodernizowanych zostało sześć sal wraz z myjniami i śluzami, łazienki, ciągi komunikacyjne i pomieszczenia administracyjne, zaadaptowano też pomieszczenia po poradni gastrologicznej.

W remont bloku operacyjnego zaangażowały się finansowo samorządy regionu leszczyńskiego, w tym powiat leszczyński, który w ub.r. kupił i przekazał lecznicy wiertarkę neurochirurgiczną o wartości ok. 100 tys. zł. Wielofunkcyjne urządzenie ma bardzo szeroki zakres działania i jest wykorzystywane w skomplikowanych operacjach, znacząco poprawiając jakość ich wykonywania, bezpieczeństwo pacjentów i komfort pracy lekarzy.