Ósma edycja pikniku militarnego w Rydzynie w ciągu dwóch dni zgromadziła sporo widzów. Organizacja popularnej w regionie imprezy była dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

VIII piknik militarny rozpoczęła tradycyjnie defilada grup rekonstrukcyjnych ulicami Rydzyny do zamku. Grupy rekonstrukcyjne rozstawiły swe obozy wokół zamku. Przed oficynami zaprezentowano sprzęt wojskowy z 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego.

Głównymi atrakcjami pikniku były tradycyjnie rekonstrukcje, w tym roku „bitwy warszawskiej” z 1920 r. i „kryptonim Fall Weiss 1939", czyli potyczki z kampanii wrześniowej 1939 r. w Polsce. Ponadto organizatorzy przygotowali m.in. pokazy musztry i zmian warty oraz potyczki. W trakcie pikniku funkcjonowały dwie strzelnice: trenażer wojskowy na AK 47 oraz strzelnica ASG.

Organizację pikniku militarnego wsparł finansowo powiat leszczyński.

fot. R.Paszek elka.pl