MP w warcabach w Boszkowie

Zawodnicy UKS Roszada Lipno zdominowali 30. Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych rozegrane w Boszkowie.  Organizację kilkudniowych zawodów wsparł finansowo powiat leszczyński.

W 30. Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych oraz 14. Mistrzostwach Polski juniorów uczestniczyło 121 warcabistów, z czego 34 reprezentowało Roszadę Lipno. Zawodnicy rywalizowali w grze na długi czas oraz w grze błyskawicznej. Zawody rozegrano w reżimie sanitarnym.

W najbardziej prestiżowych rozgrywkach, czyli Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych, zwyciężył reprezentant Roszady Lipno Filip Kuczewski. To czwarty tytuł w karierze 27-letniego zawodnika. Bardzo dobrze spisali się inni warcabiści z Lipna – czwarty był Tomasz Urbańczyk,  a piąty - Paweł Rosiński. W klasyfikacji mężczyzn do lat 23 po bratobójczym pojedynku w ostatniej partii turnieju złoto wywalczył Tomasz Urbańczyk, a srebro zdobył Dawid Franek. W kategorii 50+ srebro przypadło Edwardowi Karpińskiemu.

W rywalizacji kobiet nad rywalkami górowały Agnieszka Szymańska oraz Martyna Lipka, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Martyna Lipka zdobyła również złoty medal w kategorii do lat 23.

Roszada Lipno zdominowała rywalizację drużynową wśród seniorów. Na podstawie wyników w turnieju indywidualnym pierwszy zespół Roszady zdobył złoty medal w składzie: Filip Kuczewski, Tomasz Urbańczyk, Paweł Rosiński, Agnieszka Szymańska. Brąz przypadł drugiej drużynie w składzie: Dawid Franek, Edward Karpiński, Martyna Lipka.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Dla zwycięzców organizator przewidział medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, a w starszych grupach wiekowych nagrody finansowe. Dekoracji seniorów dokonał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Oficjalnie XXX Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych zamknęła Magda Pawłowska – prezes Polskiego Związku Warcabowego.

Facebook Powiat 2