Laptopy dla rodzin zastępczych

Do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie trafiły laptopy oraz środki ochrony indywidualnej przed koronawirusem, których zakup zostanie sfinansowany z budżetu Unii Europejskiej. Wkrótce zostaną przekazane dzieciom z rodzin zastępczych w powiecie leszczyńskim.

Powiat leszczyński przystąpił do projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wojewoda Wielkopolski w ramach tego projektu przekazał powiatowi leszczyńskiemu 178.409 zł na zakup sprzętu i oprogramowania dla rodzin zastępczych przeznaczonego do realizacji zdalnego nauczania oraz na zakup środków ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji), z czego 150.372 zł pochodzą z budżetu UE, a reszta - z budżetu państwa.

W ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, na realizacje którego wojewoda wielkopolski przekazał powiatowi ok. 178 tys. zł Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie wyposaży wszystkie rodziny zastępcze funkcjonujące w powiecie leszczyńskim w środki ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji) oraz wyposaży w sprzęt komputerowy 53 wychowanków pieczy zastępczej.

Środki ochrony indywidualnej i laptopy trafiły już do PCPR i po zainstalowaniu oprogramowania oraz podpisaniu umów użyczenia wkrótce trafią do rodzin zastępczych.

UE Wiedza Edukacja Rozwoj 1