Żużlowiec Fogo Unii Leszno Dominik Kubera zdobył Srebrny Kask. To pierwszy w tym roku znaczący sukces mieszkańca powiatu leszczyńskiego.

Dominik Kubera był bezkonkurencyjny w gdańskim finale Srebrnego Kasku. Żużlowiec Fogo Unii Leszno zdobył komplet 15 punktów. Pozwoliło mu to wskoczyć na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów ex aequo z Tomaszem Gollobem oraz Rafałem Okoniewskim.

Zawodnik Fogo Unii Leszno należy od lat do najlepszych juniorów nie tylko w kraju, ale i na świecie. Tylko w ub.r. Dominik Kubera oprócz brązowego medalu mistrzostw świata juniorów zdobył dwa tytuły mistrza Europy (indywidualny i drużynowy), Srebrny Kask oraz mistrzostwo Polski z Fogo Unia Leszno.