Starostwo Powiatowe w Lesznie

Od 1 września br. sprawy z zakresu ochrony gruntów rolnych i leśnych prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Lesznie obsługiwać będzie Wydział Ochrony Środowiska i Transportu. Zmieniło się też miejsce przyjmowania interesantów – z siedziby starostwa przy Alei Jana Pawła II 23 na siedzibę na pl. Kościuszki 4 b.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego uchwalił zmianę Regulaminu organizacyjnego Starostwa Powiatowego w  Lesznie. Zgodnie z wchodzącymi w życie od 1 września br. przepisami, sprawy z zakresu ochrony gruntów rolnych i leśnych z Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami przekazane zostały do Wydziału Ochrony Środowiska i Transportu. W szczególności dotyczy to wyłączania gruntów z produkcji rolnej, rekultywacji, zagospodarowania gruntów i zapobiegania erozji gleb, nakładania obowiązku zdjęcia i wykorzystania próchniczej warstwy gleby, kontroli wykonywania przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, w tym prowadzenia kontroli terenowych i uzgadniania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz decyzji o warunkach zabudowy pod kątem ochrony gruntów rolnych.

Z dniem 1 września br. sprawy te będą prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska i Transportu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie, pl. Kościuszki 4 b, p. nr 2, tel. 65 529 68 32.