Delegacja powiatu leszczyńskiego oddała hołd ofiarom II wojny światowej

Władze powiatu leszczyńskiego, w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczciły dziś ofiary najkrwawszego w historii ludzkości konfliktu.

Główne uroczystości upamiętniające  wybuch II wojny światowej w Lesznie i w powiecie leszczyńskim odbyły się przy Pomniku Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego w Lesznie. Marek Prałat, aktor Teatru Miejskiego w Lesznie, przedstawił zebranym delegacjom m.in. wojska, młodzieży, władz państwowych i samorządowych przebieg działań wojennych w rejonie Leszna w 1939 r.

W imieniu powiatu leszczyńskiego kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego złożyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska. Delegacja samorządu zapaliła także znicz przed głazem z tablicą pamiątkową na pl. Kościuszki w Lesznie, zawierającą nazwiska leszczyńskich harcerzy, w tym mieszkańców powiatu leszczyńskiego, którzy zginęli w II wojnie światowej.