Dominik Kubera znów mistrzem Europy na żużlu

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Dominik Kubera po raz czwarty został w Łodzi młodzieżowym drużynowym mistrzem Europy juniorów. To kolejny sportowy sukces mieszkańca powiatu leszczyńskiego.

W finale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Łodzi polska drużyna pod wodzą trenera Rafała Dobruckiego była zdecydowanym faworytem i potwierdziła to zdobywając złoty medal z przewagą aż sześciu punktów nad Danią i Łotwą. W barwach Polski startowali: Jakub Miśkowiak, Norbert Krakowiak i Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno.

Polacy od lat dominują w Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, w tym roku zostali mistrzami już po raz dziesiąty (na trzynaście finałów). Indywidualnie najwięcej medali wywalczył Dominik Kubera – cztery złote i jeden srebrny.