Zbliżający się do pełnoletności wychowankowie z rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego spotkali się z młodzieżą z Wrocławia i wspólnie uczestniczyli w grze symulacyjnej „Robinson na plusie". To kolejna inicjatywa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na rzecz wsparcia swoich podopiecznych.

Działalność Fundacji Robinson Crusoe jest skupiona na procesie usamodzielniania wychowanków rodzin zastępczych i domów dziecka. Dobre efekty tej działalności skłoniły  pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie do nawiązania współpracy z fundacją, dzięki czemu będą mogły być prowadzone szersze działania na rzecz wsparcia procesu dorastania młodzieży z rodzin zastępczych oraz z domów dziecka.

Dzięki współpracy z Fundacją Robinson Crusoe usamodzielniani wychowankowie z rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego kolejny raz uczestniczyli we Wrocławiu w grze symulacyjnej „Robinson na plusie”, umożliwiającej poznanie i przećwiczenie najważniejszych mechanizmów związanych z zarządzaniem finansami oraz inwestowaniem we własny rozwój.

PCPR w Lesznie ma nadzieję, że dotychczasowa dobra współpraca z Fundacją Robinson Crusoe  zaowocuje podpisaniem porozumienia między nimi oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lesznie na rzecz wspólnego działania i pomocy młodzieży znajdującej się w wyjątkowo trudnym położeniu na starcie swej drogi ku dorosłości. Dzięki temu usamodzielniani wychowankowie będą mogli jeszcze lepiej  rozwijać swoje umiejętności niezbędne do prowadzenia dorosłego życia.