Laptopy dla wychowanków rodzin zastępczych

Dzieci z dziewięciu zawodowych rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego otrzymały dziś laptopy i środki ochrony indywidualnej. Pozostali wychowankowie otrzymają wkrótce.

Z rodzicami zastępczymi spotkali się starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz kierownik PCPR Mateusz Juśkiewicz. Okazją ku temu była realizacja przez powiat leszczyński  projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie wyposaży wszystkie rodziny zastępcze funkcjonujące w powiecie leszczyńskim w środki ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji) oraz 53 wychowanków pieczy zastępczej w sprzęt komputerowy (laptopy z oprogramowaniem i osprzętem). Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie odebrali je rodzice zastępczy z rodzin zawodowych, wkrótce zrobią to pozostali rodzice zastępczy.

Realizacja projektu kosztowała 178.409 zł, a pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

UE Wiedza Edukacja Rozwoj 1