Żużlowiec Fogo Unii Leszno Dominik Kubera został drużynowym mistrzem świata juniorów na żużlu. To dla mieszkańca powiatu leszczyńskiego trzeci złoty medal w tych rozgrywkach.

Finał drużynowych mistrzostw świata juniorów rozegrano w duńskim Outrup. Polskę reprezentowali Wiktor Lampart, Norbert Krakowiak, Wiktor Trofimow, Jakub Miśkowiak i Dominik Kubera. Reprezentant Fogo Unii Leszno zdobył najwięcej – 14 pkt – i walnie przyczynił się do pokonania Duńczyków Brytyjczyków i Łotyszy.  Polacy złoty medal wśród juniorów zdobyli już po raz trzynasty, w tym od 2014 r. robią to bez przerwy.

Dla Dominika Kubery, kończącego w tym roku wiek juniora, złoty medal drużynowych mistrzostw świata był trzecim w karierze.

fot. J.Pabijan elka.pl