SOSW Rydzyna

Prowadzone przez powiat leszczyński placówki oświatowe w nowym roku szkolnym prowadzą działalność zgodnie ze wszystkimi wytycznymi w zakresie ochrony przed zakażeniem koronawirusem.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie i Zespół Szkół Specjalnych w Górznie po kilkumiesięcznej przerwie wznowiły zajęcia w trybie stacjonarnym. Wszystkich wchodzących do placówek obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz obowiązkowej dezynfekcji dłoni, bądź używania rękawiczek jednorazowych. Umieszczono w nich dozowniki z płynami do dezynfekcji, pracownicy wyposażeni zostali w przyłbice ochronne, jednorazowe rękawiczki i termometry, oznaczono ciągi komunikacyjne wskazując dystans społeczny 1,5 m. Ponadto z użytkowanych pomieszczeń zniknęły zabawki, pluszaki, dywany i inne sprzęty i urządzenia, które trudno byłoby zdezynfekować, a uczniów zobligowano do przynoszenia na zajęcia własnych przyborów szkolnych i wyłączne ich używanie.

W SOSW uczniowie, którzy korzystają z transportu busami szkolnymi, są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust. Kierowcy i opiekunowie zaopatrzeni zostali w przyłbice ochronne oraz rękawiczki jednorazowe. Samochody doposażone zostały w środki do dezynfekcji powierzchni, do dezynfekcji dłoni, termometr, a także zapas maseczek ochronnych, z których będą mogli korzystać uczniowie, którzy w danym dniu nie będą mieli własnej osłony nosa i ust. Każde dziecko zanim wejdzie do busa ma przez opiekunkę mierzoną temperaturę.

Prowadzona przez samorząd Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie już od maja br. funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Respektując zalecenia w sprawie zabezpieczenia klientów i pracowników przed zakażeniem Covid-19, każdy odwiedzający poradnię zostaje zapoznany z warunkami bezpieczeństwa, a rodzice diagnozowanych dzieci - o specjalnym sposobie przeprowadzania diagnoz.