Wizytacja władz powiatu na drodze Henrykowo - Lasocice

Powiat leszczyński otrzymał ok. 1,7 mln zł wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na sfinansowanie częściowej przebudowy dróg Radomicko – Górka Duchowna oraz Strzyżewice – Henrykowo.

Zgodnie z Uchwałą Rady Ministrów z 23 lipca 2020 r. w sprawie wsparcia na rodzaje zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego powiat leszczyński otrzymał 1.700.925 zł wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego po wizytacji w terenie postanowił, że za pieniądze z budżetu państwa częściowo przebudowane zostaną dwie drogi powiatowe o najgorszym stanie technicznym: Radomicko - Górka Duchowna (ok. 3 km) i Strzyżewice – Henrykowo (ok. 4,8 km).