Narodowe Czytanie we Włoszakowicach

Pełniąca funkcję biblioteki powiatowej Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach zorganizowała  pierwszą w historii odsłonę Narodowego Czytania. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Lekturą dziewiątej edycji Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W parku przy platanie we Włoszakowicach zaproszeni goście odczytali fragmenty tego utworu. Byli wśród nich m.in. przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz, sekretarz gminy Włoszakowice Karolina Chlebowska, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie Izabela Nowak oraz członkowie włoszakowickiej Grupy Teatralnej „Tajemnica słowa”. Młodzi aktorzy zaprezentowali widzom interpretację  „Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza.

Organizatorami Narodowego Czytania byli Gminna Biblioteka Publiczna (pełniąca funkcję biblioteki powiatowej) oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Fot. A.Apolinarski wloszakowice.pl

Facebook Powiat 1