Uczniowie podstawówki i gimnazjum z Jezierzyc Kościelnych oraz dyrektor placówki gościli w Starostwie Powiatowym w Lesznie. Starosta Jarosław Wawrzyniak nagrodził ich za bardzo dobre wyniki w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uczniowie podstawówki oraz gimnazjum z Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych wygrali w Lesznie powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pierwsza drużyna wygrała także finał wojewódzki we Wrześni, a druga – zajęła w nim trzecie miejsce.

- W ostatnich pięciu latach nasi uczniowie w finałach wojewódzkich cztery razy zdobyli medale, pięć razy byli czwarci, a tylko raz zajęli miejsce dziesiąte. Przed laty na turniejach pytano nas, gdzie leżą Jezierzyce Kościelne, teraz nikt już o to nie pyta, bo jesteśmy faworytami finałów – tłumaczy Mariusz Zakrzewski, dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych i opiekun drużyn startujących w turnieju.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak podziękowali uczniom i opiekunowi doskonałych wyników i życzył drużynie podstawówki sukcesów w finale krajowym. Wręczyli też kupione przez starostwo nagrody, m.in. kaski rowerowe.

- Osiągnięcia uczniów z Jezierzyc Kościelnych i ich opiekuna są imponujące. Od wielu lat utrzymują równą, wysoką formę i w finałach wojewódzkich godnie reprezentują powiat leszczyński. Bardzo bym się cieszył, by poziomem wiedzy i umiejętności zbliżyli się do nich także reprezentanci innych szkół powiatu.

{gallery}2016/artykuly/Turniej_bezpieczenstwa_starostwo_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}