Przejazd kolejowy w Kłodzie

Dziś po przebudowie został otwarty przejazd kolejowy w Kłodzie, w ciągu drogi powiatowej nr 4799P w kierunku Czerniny.

W związku z modernizacją przez spółkę Torpol linii kolejowej E59 Poznań – Wrocław na odcinku Rawicz – Czempiń przejazd w Kłodzie był zamknięty dla ruchu kołowego od 15 czerwca br. W tym czasie kierowcy musieli korzystać z wielokilkometrowych objazdów.

Władze powiatu oraz pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych wielokrotnie monitowali u wykonawcy przebudowy o jak najszybsze zakończenie prac. Dziś spółka Torpol dokonała ostatecznych uzgodnień wykonanych prac z Zarządem Dróg Powiatowych w Lesznie i przejazd został otwarty dla kierowców.

fot. F.Wybieralski elka.pl