Przebudowa drogi przez Krzycko Wielkie

Spółka Nodo przebudowuje odcinek drogi powiatowej nr 4759P w Krzycku Wielkim. Zgodnie z umową termin wykonania prac to 31 października br.

Umowa powiatu leszczyńskiego ze spółką Nodo z Leszna przewiduje przebudowę 850 mb drogi w Krzycku Wielkim, od początku tej miejscowości do ul. Mórkowskiej. Wykonawca rozpoczął inwestycję od budowy kanalizacji deszczowej na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Mórkowską. Zgodnie z umową przebudowa drogi zakończona ułożeniem dwóch warstw asfaltu i budową chodnika od ul. Mórkowskiej do torów kolejowych ma potrwać do 31 października br.

Obecna inwestycja to trzeci – ostatni - etap przebudowy drogi powiatowej przez Krzycko Małe i Krzycko Wielkie. Powiat leszczyński, przy finansowym wsparciu gmin Święciechowa i Włoszakowice oraz spółki Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego przebudował dotąd ciąg drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą Leszno – Włoszakowice do końca Krzycka Małego oraz część ul. Prymasa Krzyckiego w Krzycku Wielkim, od skrzyżowania z ul. Mórkowską do skrzyżowania z ul. Osiedle 700-lecia.

Trzeci etap, współfinansowany przez powiat i gminę Włoszakowice,  kosztować będzie 983.774 zł.

Facebook Powiat 2