Wieniec dożynkowy powiatu leszczyńskiego

13 września br. w Pólku pod Bralinem w powiecie kępińskim odbędzie się III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Wśród prezentowanych tam wieńców dożynkowych znajdzie się też powiatu leszczyńskiego - wykonany specjalnie na tę okazję przez KGW Pawłowiczanki.

III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” rozpocznie się w Pólku pod Bralinem w niedzielę 13 września br. o godz. 12:00 mszą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem. Ze względów organizacyjnych uczestnicy proszeni są o przybycie na teren imprezy od godz. 10.30. Wydarzeniu towarzyszyć będzie m.in. piknik rodzinny z szeregiem atrakcji dla najmłodszych, a także występy zespołów ludowych.

Specjalnie na niedzielne święto wieniec dożynkowy powiatu leszczyńskiego przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Pawłowiczanki z Pawłowic. Powiat leszczyński reprezentować będzie podczas Święta sekretarz Katarzyna Kamińska.

W III Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi” uczestniczyć będzie m.in. premier Mateusz Morawiecki.