Droga Hersztupowo - Nowy Belęcin

Spółka Gart z Golędzinowa koło Obornik Śląskich wykonała na drodze powiatowej Hersztupowo – Nowy Belęcin podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni.

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych zakończyła w sierpniu br. poszerzenie drogi Hersztupowo – Nowy Belęcin w gminie Krzemieniewo. Konstrukcja jezdni na dwukilometrowym odcinku od drogi krajowej nr 12 w Hersztupowie w kierunku Nowego Belęcina została poszerzona średnio o metr, do sześciu metrów.

Następnie spółka Gart z Golędzinowa koło Obornik Śląskich za ok. 127 tys. zł wykonała na tej drodze podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni. Metoda ta polega na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej. Remont sfinansowany został przez powiat leszczyński i gminę Krzemieniewo.

Facebook Powiat 1