W związku z podpisaniem umowy partnerskiej Powiat Leszczyński podaje do publicznej wiadomości, że przystąpił jako partner do realizacji projektu „Utworzenie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców powiatów leszczyńskich (ziemskiego i grodzkiego)”.

Projekt „Utworzenie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców powiatów leszczyńskich (ziemskiego i grodzkiego)” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Liderem projektu jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie, partnerami są Fundacja Otwarte z Leszna, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa z Głogowa, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy oraz Powiat Leszczyński.

W ramach projektu powstają dwa centra zdrowia psychicznego, jedno dla dorosłych, a drugie dla dzieci i młodzieży. Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu leszczyńskiego, a dzięki wyrażeniu zgody przez partnerów – także do mieszkańców miasta Leszna.

Udział powiatu leszczyńskiego w projekcie jako partnera polega na integrowaniu działalności gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu, wspieraniu działalności rekrutacyjnej, współorganizowaniu działalności profilaktycznej zgodnie z Narodowym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Koszt całkowity projektu to 16.499.623 zł, z czego kwota dofinansowania z WRPO wynosi 15.674. 631 zł. Realizacja projektu potrwa do końca 2022 r.