Przebudowa drogi powiatowej w Targowisku

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęła poszerzanie drogi powiatowej Radomicko – Targowisko w gminie Lipno.

Powiat leszczyński otrzymał niedawno ok. 1,7 mln zł wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na sfinansowanie częściowej przebudowy dwóch odcinków dróg samorządu będących obecnie w najgorszym stanie technicznym: Radomicko – Górka Duchowna (ok. 3 km) oraz Strzyżewice – Henrykowo (ok. 4,8 km).

Przyznana dotacja nie pozwoli na sfinansowanie kompleksowej przebudowy całych odcinków tych dróg, dlatego część prac wykona brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych. Pracownicy samorządowi rozpoczęli poszerzanie ok. 320 mb drogi na odcinku Radomicko - Targowisko. Obecny etap przebudowy obejmuje wykonanie nowej podbudowy jezdni na poszerzonym odcinku, na której później ułożone zostaną dwie warstwy asfaltu.