Żużlowiec Fogo Unii Leszno Dominik Kubera został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski. Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego zdobył ten tytuł po raz pierwszy, w ostatnim roku juniorskiej kariery.

Junior Fogo Unii Leszno miał w swym dorobku m.in. tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów i brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz złote medale w rozgrywkach drużynowych w tych turniejach, ale nie był dotąd Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski. W ub.r. zdobył w finale srebrny medal.

Zaległość została nadrobiona na torze w Zielonej Górze. Dominik Kubera z 13 pkt zdobył złoty medal, pokonując ubiegłorocznego Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski Jakuba Miśkowiaka z Włókniarza Częstochowa i  reprezentanta gospodarzy Norberta Krakowiaka.

Fot. J.Kuik