Wizyta radnych powiatu leszczyńskiego we Włoszakowicach

Radni powiatu leszczyńskiego wizytowali budowę stadionu lekkoatletycznego i boiska wielofunkcyjnego we Włoszakowicach. Samorząd powiatowy planuje wesprzeć tę inwestycję kwotą 60 tys. zł.

W maju br. na zlecenie gminy Włoszakowice spółka Eversport z Warszawy rozpoczęła wartą ok. 2,7 mln zł  budowę stadionu lekkoatletycznego (bieżnia, skocznia wzwyż i skocznia w dal o nawierzchni poliuretanowej oraz boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy wewnątrz bieżni) i boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej we Włoszakowicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą, m.in. ogrodzeniem, trybuną stacjonarną i oświetleniem obiektów. Termin zakończenia budowy wyznaczono na 31 stycznia 2021 r.

Budowane obiekty, a także halę sportową, w towarzystwie wójta gminy Włoszakowic Roberta Kasperczaka zwiedzili radni powiatu leszczyńskiego oraz starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski. Gmina Włoszakowice zawnioskowała do samorządu powiatowego o wsparcie inwestycji kwotą 60 tys. zł. Stadion lekkoatletyczny i boisko wielofunkcyjne wzbogacą powiat o kolejny obiekt sportowy, służący rekreacji ruchowej, zajęciom wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz organizacji imprez sportowych, w tym również ponadgminnych. Uchwałę w tej sprawie Rada Powiatu Leszczyńskiego będzie głosować na dzisiejszej sesji.

fot. wloszakowice.pl

Facebook Powiat 2