Rada Powiatu Leszczyńskiego jednomyślnie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego z wykonania budżetu w 2015 r. To był historyczny rok – na inwestycje samorząd wydał blisko 17 mln zł, co czwartą złotówkę w wydatkach.

W 2015 r. powiat leszczyński wydał 43,5 mln zł, z czego na inwestycje blisko 17 mln zł. Najważiejsze przedsięwzięcia to przebudowa dwóch odcinków dróg: Dąbcze – Rydzyna (6,9 mln zł) oraz Osieczna - Berdychowo (6,3 mln zł). Rok 2015 powiat zakończył nadwyżką w wysokości 375 tys. zł. Od 2014 r. samorząd nie ma zadłużenia.

- To był rekordowy w historii powiatu rok, udało się starostwu wykonać wszystkie zaplanowane inwestycje. Dlatego przyjmujemy sprawozdanie z wykonania budżetu w 2015 r. i udzielamy zarządowi powiatu absolutorium – informuje Halina Florek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Zarząd Powiatu w składzie: starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz członkowie Grzegorz Brzeskot i Marian Mielcarek jednomyślnie został skwitowany przez radnych.

Nadwyżka wraz z oszczędnościami z lat poprzednich będzie przeznaczona na finansowanie kolejnych inwestycji. Jedna z nich to budowa ścieżki rowerowej z Gołanic do Włoszakowic. Powiat będzie starał się o dotację na tę inwestycję z budżetu Unii Europejskiej.