Powiat wspiera szpital w Górznie

Po wykryciu ogniska koronawirusa działalność szpitala rehabilitacyjnego  w Górznie została sparaliżowana. Starostwo Powiatowe w Lesznie wsparło placówkę środkami ochrony osobistej.

Ognisko koronawirusa w szpitalu rehabilitacyjnym w Górznie pojawiło się z chwilą wykrycia wirusa u 68-letniego pacjenta z Kościana.  Przeprowadzane systematycznie testy u pacjentów i pracowników (łącznie ok. 200 osób) potwierdziły zakażenie łącznie u 23 osób. Zakażeni pacjenci trafili do szpitala zakaźnego w Poznaniu, a pracownicy na izolację domową. Osoby, które miały kontakt z zakażonymi początkowo pozostawały na kwarantannie w szpitalu, po kilku dniach okazało się, że jest zbyt mało pracowników, by zapewnić opiekę wszystkim pacjentom. Znaczna część pacjentów została urlopowana do domów do czasu zakończenia kwarantanny.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną, w jakiej znalazła się placówka z Górzna, Starostwo Powiatowe w Lesznie przekazało jej środki ochrony osobistej – kombinezony ochronne, maseczki i płyn do dezynfekcji.