Zespół Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie obchodził jubileusz 100-lecia.  W uroczystościach uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta Jarosław Wawrzyniak.

Zespół Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie to jedna z bardzo chętnie wybieranych szkół ponadpodstawowych wybieranych przez młodych mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Obecnie prawie połowa uczniów tej placówki to mieszkańcy siedmiu gmin wchodzących w skład powiatu. W związku z tym jubileusz został objęty honorowym patronatem przez starostę leszczyńskiego, a z budżetu powiatu dofinansowana została publikacja monografii „Szkoła łącząca pokolenia 1920-2020”.

W jubileuszu uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, władze samorządowe Leszna, powiatu leszczyńskiego i gmin, sponsorzy i przyjaciele ZSR-B. W trakcie uroczystości społeczność szkolna otrzymała nowy sztandar, otwarto szkolną Izbę Pamięci, odsłonięto również okolicznościową tablicę pamiątkową przy dziedzińcu szkoły.

fot. L.Matuszewska leszno24.pl

Facebook Powiat 1