Przebudowa drogi Lipno - Smyczyna

Dziś oficjalnie zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 4769P na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie do wiaduktu w Smyczynie.

Przebudowa kosztowała 4.121.815 zł, z czego 60 proc. kosztów stanowiła dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Na inwestycję powiat leszczyński przekazał 848.727 zł, a gmina Lipno – 800.000 zł.

Zakres prac obejmował  przebudowę 2,6 km drogi (wzmocnienie krawędzi jezdni wraz z poszerzeniem do 6 m, budowa chodników, przebudowa odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie rowów drogowych, ułożenie dwóch warstw asfaltu). Dodatkowo wykonano aktywne oznakowania przejścia dla pieszych, zamontowano dwa radary z tablicami z informacjami o prędkości pojazdów, przebudowano zatokę autobusową. Zbudowano również 650 mb ciągu pieszo - rowerowego od skrzyżowania dróg w kierunku Mórkowa i Smyczyny do wiaduktu nad S5.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek, przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz wójt gminy Lipno Łukasz Litka.