Po raz ósmy Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa zorganizowało akcję „Czyścimy Jezioro Dominickie”. Ok. 500 osób zbierało śmieci w wodzie i wokół jeziora. Jak co roku akcję finansowo wspiera powiat leszczyński.

„Sprzątanie Jeziora Dominickiego” organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa, we współpracy z licznymi instytucjami, organizacjami i sponsorami. Co roku setki osób w wytyczonych sektorach przemierzają lasy, łąki, bagniska, kanały i inne zarośla, a płetwonurkowie przeczesują dno jeziora.

Tradycyjnie akcja sprzątania kończy się festynem. Uczestników poczęstowano żurkiem i kiełbasą z grilla, na scenie wystąpiły zespoły Bedrock Blues oraz Stacja Poezja.

Starostwo Powiatowe w Lesznie od lat wspiera akcję sprzątania. Z budżetu powiatu sfinansowano zakup worków na zbieranie śmieci, rękawic oraz drobnych upominków na nagrody dla uczestników licznych konkursów o tematyce związanej z regionem leszczyńskim.

{gallery}2016/artykuly/Boszkowo_Kezioro_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}