W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych na drodze powiatowej – ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach powstało nowe przejście dla pieszych.

Na przebudowanej w 2018 r. ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach – części ciągu dróg powiatowych z Wijewa do węzła S5 Śmigiel Południe – naprzeciw osiedla przy ul. Klonowej zbudowano nowe przejście dla pieszych.

Prace zostały wykonane wspólnie przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie (malowanie pasów i oznakowanie znakami pionowymi) oraz Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach (wykonanie podejścia dla pieszych z kostki brukowej z dwóch stron jezdni oraz montaż oświetlenia).

fot. wloszakowice.pl